У категорії матеріалів: 33
Сторінки: 1 2 3 4 »

Для того щоб створити виріб (іграшку, кухонну дошку, поличку тощо) необхідно мати не лише креслення цього виробу, але й відповідні знання про матеріали, з яких буде виготовлятися виріб. Такий матеріал називають конструкційним. Для різних об’єктів добирають конструкційні матеріали з різними властивостями, які відповідають функціональним, технологічним або ергономічним вимогам майбутніх виробів. Отже нам сьогодні необхідно з’ясувати, який матеріал буде найбільш придатним для виготовлення нашого виробу.

Уроки 5-6 класи | Переглядів: 10332 | Додав: admin | Дата: 24.02.2011 | Коментарі (2)

Мета:

• сформувати знання про конструювання виробів з листового металу;
  • розвивати технічний світогляд, естетичний смак, пізнавальну та творчу активність;
  • виховувати любов до праці, до предмету, творче ставлення до праці.
Уроки 5-6 класи | Переглядів: 2898 | Додав: admin | Дата: 16.12.2014 | Коментарі (0)

Мета:

• Ознайомити з видами контрольно-вимірювального інструменту, будовою та принципом роботи ШЦ-1, сформувати уміння вимірювати розміри використовуючи  ШЦ-1;
  • Виховувати уважне відношення до праці;
  • Розвивати увагу, окомір, точність та швидкість рухів.
Уроки 5-6 класи | Переглядів: 2696 | Додав: admin | Дата: 16.12.2014 | Коментарі (0)

Термін „художнє конструювання ” з’явилося, порівняно недавно, в 20 роках ХХ століття. Раніше проектування виробів називалось художнім проектуванням, а теорія їх створення - технічною естетикою. Технічна естетика - це теорія, яка спирається на загальні принципи естетики.
Уроки 5-6 класи | Переглядів: 9606 | Додав: ROM@N | Дата: 24.01.2012 | Коментарі (2)

Вироби з фанери мають свою специфіку. В шкільних майстернях немає умов та пристосувань для виготовлення гнутих деталей, тому деталі повинні бути плоскими. З цих деталей збираємо обємну конструкцію виробу. Фанера має тонкі стінки, тому з'єднувати деталі необхідно переважно за допомогою шипів та клею. Виготовлення шипів та вушок потребує точного розмічання та пильної уваги під час їх виготовлення. При цьому шипи краще робити трішки більшими – їх потім підпилюють безпосередньо під час складання. Така технологія дає міцні з’єднання деталей. Фанера має багатошарову будову і шарі можуть роз'єднуватися, тому між отворами має залишатися фанера не менше 3-5 мм.

Уроки 5-6 класи | Переглядів: 4859 | Додав: admin | Дата: 24.02.2011 | Коментарі (0)

План конспект уроку

Мета: Навчальна: Ознайомити учнів з прийомами обпилювання металу сортового прокату напилками з різною насічкою.

Виховна: Виховувати в учнів естетичний смак, культуру праці, бережливе ставлення до інструментів та матеріалів.

Розвиваюча: Розвивати координацію та точність рухів рук та окомір.

Обпилюванням називається операція по обробці металів і інших матеріалів зняттям невеликого шару напилками вручну або на обпилювальних верстатах.

За допомогою напилка слюсар додає деталям необхідну форму і розміри, проводить припасування деталей один до одного, підготовлює кромки деталей під зварювання і виконує інші роботи.

За допомогою напилків обробляють площини, криволінійні поверхні, пази, канавки, отвори будь-якої форми, поверхні, розташовані під різними кутами, і т. п. Припуски на обпилювання залишаються невеликими   від 0,5 до 0,025 мм. Точність обробки обпилюванням від 0,2 до 0,05 мм,  в окремих випадках до 0,001 мм.

Уроки 5-6 класи | Переглядів: 11058 | Додав: ROM@N | Дата: 07.02.2010 | Коментарі (2)

План конспект заняття з трудового навчання

Тема: Художнє конструювання виробів

Мета:
1) Сформувати уявлення учнів про художнє конструювання виробів.
2) Уміти виконувати художнє конструювання.
3) Розвивати уяву та образне мислення учнів.
4) Виховувати їхні естетичні смаки.

Дидактичний матеріал: зразки художніх виробів із листового металу та дроту, інструменти та пристрої для демонстрації способів художнього конструювання.

Тип уроку: практична робота.

Уроки 5-6 класи | Переглядів: 7870 | Додав: ROM@N | Дата: 13.03.2010 | Коментарі (0)

План конспект уроку

Тема: художнє оздоблення виробів з фанери та деревини.
Мета: Навчальна: сформувати знання про процеси оздоблення виробів з деревини, навчити самостійно обирати вид художнього оздоблення і розробляти малюнки;
  Виховна: виховувати відповідальне та бережливе ставлення до інструменту та культуру праці;
  Розвиваюча: розвивати власне мислення та кмітливість, уміння застосовувати свої знання на практиці.
Уроки 5-6 класи | Переглядів: 8555 | Додав: ROM@N | Дата: 30.04.2010 | Коментарі (0)

Конструювання являється, як правило частиною більш широкого процесу – проектування виробів
Уроки 5-6 класи | Переглядів: 3696 | Додав: admin | Дата: 08.10.2013 | Коментарі (0)

Обпилювання – операція по обробці металів та інших матеріалів шляхом зняття невеликого шару матеріалу напилками вручну чи на обпилювальних верстатах.
Уроки 5-6 класи | Переглядів: 4000 | Додав: admin | Дата: 05.02.2012 | Коментарі (0)