Всього матеріалів в каталозі: 273
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 7 ... 27 28 »

Етнографія - це наука, що вивчає культуру і побут народів, їхнє походження, розселення та культурно-історичні відносини народів. Основним методом етнографії є безпосереднє спостереження матеріального і духовного життя народу, його побут, тощо. Розвиток етнографічної думки на Україні був пов’язаний з іменами Максимовича, Івана Франка, Подолинського, Гнатюка та інших. Цінні матеріали зібрали вчені Чубинський, Сумцов, Вовк, Шухевич, Ефименко.
История | Переглядів: 1158 | Додав: admin | Дата: 16.12.2012 | Коментарі (0)

За Б.Хмельницького Україна сформувалася як одна з трьох найперших у Європі (паралельно з Англійською і Нідерландською) національно-демократичних держав. Визначальну роль у тому процесі відіграла національно-визвольна державницька ідея, а та ідея коренилася й кристалізувалася упродовж багатьох століть і в усіх шарах українського суспільства.
История | Переглядів: 1416 | Додав: admin | Дата: 16.12.2012 | Коментарі (0)

Поняття національний характер охоплює типові якості і психологічні особливості етнічної групи, яка має спільну територію, мову, історію, культуру, звичаї, символи, що відрізняють її від сусідніх народів.
История | Переглядів: 1587 | Додав: admin | Дата: 16.12.2012 | Коментарі (0)

Український народний одяг розвивався й удосконалювався протягом сторіч у тісному взаємозв'язку з росіянки і білоруської. З іншого боку, формування національного костюма українського й інших східнослов'янських народів генетично зв'язано з одягом населення давньоруської народності, у період існування якої сформувалися основні компоненти незшитого поясного одягу східних слов'ян (дерга, плахта, понева), полотенчастые головні убори типу «убруса», туникообразные сорочки й ін.
История | Переглядів: 2327 | Додав: admin | Дата: 16.12.2012 | Коментарі (0)

Державний Герб Українигерб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією. Складається з Малого і Великого гербів. Наразі використовується лише Малий, що був затверджений 19 лютого 1992 року. Великий герб України існує у вигляді законопроекту.

История | Переглядів: 4356 | Додав: admin | Дата: 16.12.2012 | Коментарі (0)

Навчання є  специфічною пізнавальною діяльністю. Його метою є насамперед засвоєння учнями певної суми знань. На кожному етапі навчання учні йдуть від незнання до незнання. Цей рух скеровується вчителем. Але засвоєння знань є їх власною діяльністю, здійснюваною за допомогою таких пізнавальних процесів, як відчуття і сприймання, пам'ять, мислення тощо.

Педагогика | Переглядів: 4089 | Додав: admin | Дата: 30.11.2012 | Коментарі (0)

Проблемі індивідуального підходу у вихованні дітей надавали увагу багато представників прогресивної педагогіки, як російської, так і зарубіжної. Вже в педагогічній системі Я. А. Коменського – великого чеського педагога – чітко позначені положення про те, що весь процес навчання і виховання дітей необхідно будувати з урахуванням їх вікових і індивідуальних особливостей і виявляти ці особливості шляхом систематичних спостережень
Педагогика | Переглядів: 2455 | Додав: admin | Дата: 30.11.2012 | Коментарі (0)

Одним з головних кроків у житті кожної молодої людини є вибір професії.
Від правильного вирішення питання "Ким бути?" – багато в чому залежить уся подальша доля людини. Якщо особистість вибирає професію випадково, то це потім спричиняє небажані наслідки для неї. Необґрунтований вибір професії може поставити людину перед фактом, що у неї відсутні передумови до виконання трудових функцій за обраною професією. Наслідком цього може бути низька продуктивність праці, помилки і брак в роботі А це в свою чергу викликає незадоволення обраною професією і починає пригнічувати людину, що може призвести до психічних розладів, професійних захворювань. Але невдалий вибір професії – це лише проблема самої особистості, і суспільства.

Педагогика | Переглядів: 2655 | Додав: admin | Дата: 28.11.2012 | Коментарі (0)

Розвиток нових інформаційних технологій і впровадження їх в освітній простір України в останні роки наклали відбиток на розвиток особистості сучасної дитини.

Могутній потік нової інформації, реклами, застосування комп’ютерних технологій в телебаченні, розповсюдження ігрових приставок, електронних іграшок і комп’ютерів мають великий вплив на виховання дитини і сприйняття нею оточуючого світу.

Не у всіх школах сьогодні ще є обладнані технологічні класи, застарілі методичні прийоми призводять до суттєвого зниження мотивації навчання школярів, що змушує педагогів шукати більш сучасні способи і методи навчання.
Методичні рекомендації | Переглядів: 2186 | Додав: admin | Дата: 18.09.2012 | Коментарі (0)