У категорії матеріалів: 48
Сторінки: « 1 2 3 4 5 »

Поверхня необробленої деревини в більшості випадків буває шорсткою, а переріз по довжині не зовсім однаковим. Струганням надають деталям правильної форми і розмірів, які зазначені на кресленні. Стругають деревину ручним і механізованим інструментом.
Уроки 7-9 класи | Переглядів: 5062 | Додав: admin | Дата: 05.02.2012 | Коментарі (0)

Для свердління отворів на оброблюваній поверхні необхідно розмітити рисувалкою або олівцем їхні центри.

Центри отворів потрібно наколоти шилом. Потім покласти на верстак дощечку або брусок. На неї встановити і міцно затиснути заготовку.

Уроки 7-9 класи | Переглядів: 4800 | Додав: admin | Дата: 28.11.2011 | Коментарі (0)

План конспект уроку на тему:Складання виробів

Мета:

Навчальна: закріпити знання про види сучасних столярних з’єднань, їх виготовлення та застосування ; формувати уміння складати вироби за допомогою шипових з’єднань і здійснювати контроль виробу.
Виховна: виховувати дисциплінованість учнів, бережливе ставлення до інструмента, устаткування, матеріалів.
Розвиваюча: розвивати спостережливість і самоконтроль, увагу, точність та координацію рухів.

Методичне забезпечення: зразок виробу та окремі деталі, таблиці із зображенням полички для рукодільниці, інструкційні карти, картки для взаємоконтролю з теми «Столярні з’єднання».

Матеріально технічне забезпечення: столярні верстаки, струбцини, лінійки, олівці, кутники, свердла діаметром 5 і 2мм , ручний дриль, або за присутності настільний свердлильний верстат 2М112, клей, пензлі, шканти.

Уроки 7-9 класи | Переглядів: 4441 | Додав: ROM@N | Дата: 22.04.2010 | Коментарі (0)

Сучасні вимоги до інженера, менеджера, робітника виставляють на перший план не стільки використання набутих навичок та знань а уміння творчо мислити та вміння використовувати ситуацію на свою користь. З досвідом уміння нестандартно, творчо мислити відбувається більш продуктивно.
Уроки 7-9 класи | Переглядів: 11012 | Додав: admin | Дата: 28.11.2011 | Коментарі (0)

План-конспект уроку:Основи господарської діяльності вумовах ринков економіки

Ринок — система стабільних, постійно відти» рюваних відносин (виробничих, економічних, технологічних і ін.) між різними суб'єктами, діючими на ньому, опосередкована механізмом вартості, товарно-гропювих відносин, ціноутворення, попиту і проп» зиції.

Уроки 7-9 класи | Переглядів: 5863 | Додав: ROM@N | Дата: 24.04.2010 | Коментарі (0)

Долото - це ручний інструмент для видовбування отворів, гнізд, пазів та ін. Основною частиною долота є стержень, на кінці якого знаходиться лезо. Стержень долота виготовляють із карбонової інстру­ментальної сталі, а ручку - з деревини твердих листяних порід (клена, бука, граба, берези). Кут загострення долота – 25-35º.

Стамеска - ручний інструмент для видовбування неглибоких гнізд, отворів, зрізування матеріалу невеликої товщини. Кут загострення стамески – 18-25º.

Уроки 7-9 класи | Переглядів: 3334 | Додав: admin | Дата: 28.11.2011 | Коментарі (0)

Мета: Навчальна: засвоїти технологічний зміст процесу деталювання, навчитися виконувати деталювання мехаенізму за його складальним кресленням.
  Виховна:.виховувати самостійність, наполегливість при вирішенні поставлених задач, охойність, культуру поведінки.
  Розвиваюча: розвиток координації руху, просторового і аналітичного мислення, пізнавального інтересу до предмету .
Дидактичні засоби:
- Плакат „ Складальне креслення кривошипа ”.
- Плакат " Складальне креслення і наочне зображення упора”.
- О.Д. Ботвиников. Креслення. . Підручник для учнів 8-9 класів. К.: Рад. шк. , 1991р. – 224с.
Інструменти, прилади : креслярський набір.
Тип уроку: комбінований.

Уроки 7-9 класи | Переглядів: 5778 | Додав: ROM@N | Дата: 04.01.2010 | Коментарі (1)

Тема: Поняття про електромагніт.
Мета: Навчальна: ознайомити з будовою електромагніта та з роботою пристроїв, які мають електромагніт, навчити складати електромагніт з деталей електроконструктора;
  Виховна: виховувати відповідальне ставлення до праці;
  Розвиваюча: розвивати технічне мислення.
Уроки 7-9 класи | Переглядів: 2470 | Додав: ROM@N | Дата: 22.11.2009 | Коментарі (0)

Різці для чорнового точіння працюють зазвичай при великому перерізі стружки і часто великій швидкості різання. Тому такий різець повинний бути особливо сильним

Твердоплавкі різці для чорнового обточування називаються прохідними. Прохідні різці, що використовуються при обробці стальних і чавунних деталей виготовляють з пластинками з твердих сплавів із швидкоріжучої сталі.

Вимірювання діаметрів при чорновому точінні циліндричних поверхонь відбувається кронциркулем і лінійкою, а також ШЦ-1.

Чистова обробка циліндричних поверхонь. Метою чистового точіння є отримання поверхонь з малою шорсткістю, точними розмірами.

Деталь при чистовій обробці закріплюється міцно, щоб не було вібрації.

Уроки 7-9 класи | Переглядів: 2486 | Додав: admin | Дата: 24.02.2011 | Коментарі (2)

Тема :Прийоми обробки циліндричних поверхонь на ТВ-6.
Мета:
1. Навчальна: сформувати знання, вміння та навички обробки циліндричних поверхонь на ТВ-6.
2. Виховна: виховувати в учнів культуру праці та бережливе ставлення до технічного обладнання.
3. Профорієнтаційна: формувати в учнів стійкі професійні інтереси та продовжити ознайомлення учнів з професією токаря.
4. Розвиваюча: розвивати у школярів спеціальні здібності і технічне мислення; сприяти розвитку технічних вмінь.

Уроки 7-9 класи | Переглядів: 2070 | Додав: ROM@N | Дата: 30.01.2010 | Коментарі (0)