Схема аналізу виховного заходу

І. Загальні відомості.

·        Тема виховного заходу. Актуальність теми, її вмотивованість. Відповідність віковим особливостям, запитам, інтересам дітей.

·        Мета заходу, її чіткість, конкретність, доступність всім учасникам виховного процесу. На  розв’язання яких виховних задач спрямована.

·        Форма заходу. Доцільність вибраної форми. Її місце в системі виховної роботи класного керівника.

·        Психологічне обґрунтування змісту і форми заходу; відповідність меті  виховання рівню розвитку дитячого колективу, віковим особливостям дітей.

·        Дата проведення заходу, школа, підрозділ учнів (клас, гурток та ін.), прізвище та ініціали вихователя, класного керівника.

ІІ. Підготовка заходу.

·        Ініціатори та організатори виховного заходу.

·        Участь дітей у підготовці і проведенні заходу: масовість, активність, самостійність, ініціативність, відповідальність.

·        Роль класного керівника  у підготовчому процесі та  проведенні виховного заходу: стиль і тон спілкування з учнями, педагогічний такт, емоційність, активізація позитивних досягнень та ін.

·        Наявність і продуманість плану і програми заходу.

·        Якісь і доцільність оформлення місця проведення заходу.

·        Використання обладнання, наочності та ін., в ході заходу, їх доцільність, естетичне оформлення.

ІІІ. Зміст заходу.

·        Виховні можливості змісту виховного заходу.

·        Наступність змісту заходу у системі виховної роботи класного керівника.

·        Відповідальність змісту заходу меті, завдання і формі проведення. Оптимальність вибору змісту, його пізнавальна, емоційна наповненість.

ІV. Проведення заходу.

·        Організаційний етап.

─ Точність і організованість початку заходу.

─ Ставлення учнів до заходу: інтерес, активність, дисциплінованість,    культура поведінки, культура мови.

─ Підготовка учнів до активного сприйняття нової інформації.

·        Мотиваційний етап

─ Чіткість і емоційність розкриття мети і задач заходу.

─ Націлення дітей на уважну роботу, пошук відповідей на поставлені питання, формування власної позиції, висновки.

·        Реалізаційний етап.

─ Відповідність ходу заходу його програмі.

─ Оптимальність вибору методичних прийомів, використаних в ході заходу.

─ Вплив виховного заходу та становлення особистості школяра, зміцнення взаємовідносин у дитячому колективі.

─ Відповідність методики проведення заходу виховним задачам, віковим і індивідуальним особливостям учнів, рівню розвитку колективу.

·        Підсумковий етап.

─ Підведення підсумків заходу. Ґрунтовність висновків, зроблених в ході заходу і по його завершенні, їх відповідність темі, меті і задачам заходу.

V. Загальні висновки.

·        Відповідність рівня організації заходу визначеній меті (реалізація виховних, пізнавальних і розвивальних можливостей заходу).

·        Ставлення школярів до виховного заходу, ступінь їх задоволення.

·        Витриманість в часі.

·        Дотримання гігієнічних вимог до здійснення виховного процесу.

·        Доцільність та ефективність добраної виховної технології.

·        Висновки, пропозиції, рекомендації щодо організації, змісту й методики проведення виховного заходу.

Категорія: Позакласна робота | Переглядів: 10528 | Додав: ROM@N | Теги: виховний захід, схема | Рейтинг: 3.7/3