Нажаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім’ї є внутрішньою проблемою цієї сім’ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.
Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 3538 | Додав: admin | Дата: 06.02.2012 | Коментарі (0)

Метод проектів розвинули й обґрунтували педагоги англійської та американської школи.

Досвід застосування методу проектів у практиці роботи в другій половині 20‑х років на території Росії узагальнювався в періодичному виданні «На шляху до методу проектів».

Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 5679 | Додав: admin | Дата: 11.10.2011 | Коментарі (0)

Найдавніші пам'ятки народного мистецтва на території сучасної України, що зійшли до нас, належать до епохи палеоліту (20 тис. років до н.е.). Це вироби з кістки, оздоблені різними геометричними мотивами. Їх знайшли археологи під час розкопок Мізенської стоянки на Чернігівщині. Предметів із дерева із тих далеких часів не збереглося. Пізніше почала розвиватися кераміка, ткацтво, художня обробка кістки, а потім і дерева.

Розкопки скіфських поховань дають уявлення про різноманітність видів і технік художньої обробки деревини, які були у скіфів. В давнину скіфи користувались дерев'яним посудом. Археологічні розкопки скіфських поховань свідчать, що скіфи спілкувались з іншими народами, вміли обробляти дерево на високому художньому рівні. Вони оздоблювали дерев'яні похоронні ложа багатокольоровими породами дерева.

У ІІ ст. до н.е. сармати витіснили скіфів широко використовували колір у оформленні дерев'яних виробів. Скіфо-сарматський період і вплив античної культури грецьких міст Північного Причорномор'я сформували принцип художнього створення виробів, орнаментики, прийомів виконання та технік декорування. Поєднання реалізму з творчою фантазією, з підвищеною декоративністю, створення еповторної образної системи стали основою для творчої праці багатьох поколінь майстрів і утверджувались народною творчістю тривалий час.
Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 5943 | Додав: admin | Дата: 14.03.2011 | Коментарі (0)

Лише творче ставлення до своєї праці може дати помітні досягнення у будь-якій галузі діяльності. Ми бачимо не на прикладах видатних діячів у галузі науки, мистецтва, виробництва

Підвищити продуктивність праці у галузі виробництва можна, застосовуючи нову техніку і технологію, а також впроваджуючи наукову організацію праці. Проте в усіх випадках важливим засобом просування вперед стає винахідництво та раціоналізація, за рахунок яких вдається досягти значної економії, значно підвищити продуктивність праці, піднести рівень якості продукції.
Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 5978 | Додав: admin | Дата: 24.02.2011 | Коментарі (0)

Перші вогнегасники придумав німецький лікар М. Фушес у 1734 році. Це були скляні банки з соляним розчином, які потрібно було кидати у вогонь. Реклама із зображенням сім’ї, яка з радісним виразом на обличчях кидала ці банки у вогонь, спалахнувший у кімнаті, друкувалася у журналах аж до Першої світової війни.
Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 2961 | Додав: admin | Дата: 09.02.2011 | Коментарі (0)

Жан Жак Руссо - один із самих видатних мислителів епохи Просвітництва. Народився Руссо в 1712 році в Женеві, в сім’ї ремісника-годинникаря, і не отримав систематичної освіти, ще дитиною був відданий на навчання до гравера, але втік, не витримавши побоїв та холоду. Так розпочинається його блукацьке життя. Багато разів він перетинав Францію і Швейцарію, перепробував багато професій.

Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 2791 | Додав: ROM@N | Дата: 22.11.2009 | Коментарі (0)

Я.-А. Коменський народився у невеличкому містечку Нівніце в сімї мірошника — члена громади «Чеських братів». Рано втративши батьків, завдяки громаді здобув початкову, середню і вищу освіту. З 1614 р. завідував початковою школою в м.Прешові. Під час Тридцятилітньої війни (1618—1648), після поразки чехів у битві біля Білої гори (1620), Коменський переховувався, а згодом оселився у м.Лешно (Польща), де працював ректором гімназії.

Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 2172 | Додав: ROM@N | Дата: 22.11.2009 | Коментарі (0)

Напевно, немає серед нас жодної людини, яка не знає про існування цього прекрасного свята. Цього дня ми вітаємо наших матусь, бабусь, сестер, учительок, подруг — усіх жінок, яких любимо, поважаємо, яким хочемо зробити приємність.
Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 1308 | Додав: ROM@N | Дата: 14.09.2009 | Коментарі (0)

«Марк I» (Automatic Sequence Controlled Calculator — вычислитель, управляемый автоматическими последовательностями)[1] — первый американский программируемый компьютер
Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 2368 | Додав: ROM@N | Дата: 13.09.2009 | Коментарі (1)

« 1 2