Типові інструкції з охорони праці в шкільних майстернях.

Інструкції для учнів під час навчання у майстернях з трудового навчання або кабінетів розробляються тоді коли, при вивченні чи проведенні занять на них можуть діяти небезпечні чи шкідливі фактори.
У процесі навчання з учнями проводяться інструктажі з охорони праці, які містять питання безпеки праці, охорони здоров'я, пожежної, безпеки, безпеки, попередження побутового травматизму, дії у випадку надзвичайних ситуацій тощо.
Інструкціям, що розробляються і затверджуються у навчальному закладі, службою охорони праці цього навчального закладу присвоюються порядкові номери. У назві інструкції стисло вказується, для якого виду робіт вона призначена, наприклад «Інструкція з охорони праці при виконанні робіт на слюсарному верстаті». Інструкція повинна мати такі розділи:
• загальні положення;
• вимоги безпеки перед початком роботи:
• вимоги безпеки під час виконання роботи:
• вимоги безпеки після закінчення роботи:
• вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
Інструкція складається в трьох примірниках і видається під розписку вчителю і завідуючому кабінетом, майстернею. Оригінал інструкції знаходиться у керівника навчального закладу та завідуючого майстернею чи кабінетом.
Уведені в дію інструкції тиражуються у вигляді односторонніх аркушів.
Видача інструкцій завідуючому майстернею чи кабінетом в навчальному закладі проводиться службою охорони праці з реєстрацією в Журналі обліку.
У кожного завідуючого майстернею чи кабінетом загальноосвітнього закладу заклад) має постійно зберігатися комплект інструкцій, необхідних для усіх видів робіт в майстерні з трудового навчання, а також перелік цих інструкцій, затверджений керівником навчального заклад). Місце, де повинні зберігатися інструкції з охорони праці, визначає завідуючий майстернею, кабінетом, враховуючи доступність та зручність ознайомлення з ними.
Перевірку і перегляд інструкцій з охорони праці для учнів організовує керівник навчального закладу. Інструкції переглядаються один раз на п'ять років.
В навчально-методичному посібнику наведено зразки інструкцій з охорони праці для учнів загальноосвітнього закладу.
При роботі в навчальних майстернях з трудового навчання необхідно приділяти особливу увагу на знання та виконання учнями правил техніки безпеки, промислової санітарії, гігієни праці та протипожежної безпеки.
Перед кожним видом роботи, а також на початку кожної практичної роботи вчитель повинен ознайомити учнів з правилами техніки безпеки та навчити при цьому учнів надавати необхідну першу допомогу потерпілому при різних видах травм, які можуть трапитись під час практичних занять у навчальних майстернях.
Особиста безпека учня залежить від нього самого, а тому кожен учень повинен добре знати і суворо виконувати правила техніки безпеки.
Правила техніки безпеки дуже тісно пов'язані з правилами промислової санітарії та гігієни праці, дотримання яких забезпечує підвищення працездатності працюючих, запобігання різних захворювань, зменшує травматизм при виконанні робіт.
Отже, знання правил техніки безпеки, промислової санітарії; гігієни прані та протипожежної безпеки потрібні вчителеві не тільки для повноцінного ведення практичних занять у шкільних майстернях, а й для того, щоб забезпечити своїм вихованцям такі умови навчання і праці, при яких виключалися б будь-які випадки травматизму.
Типові інструкції для учнів з трудового навчання розроблені відповідно до діючих вимог. Вони можуть бути використані в такому вигляді або бути доповнені на місцях вимогами, виходячи з конкретних умов навчання і організації праці учнів та специфіки обладнання

Категорія: Методичні рекомендації | Додав: admin (06.09.2010)
Переглядів: 8966 | Коментарі: 6 | Теги: ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ | Рейтинг: 2.9/7