ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

„Затвержено" Директор школи

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ №

під час ручної обробки деревний

1 .Загальні положення

1.1      До роботи під час ручної обробки деревини допускаються особи, що пройшли медичний
огляд, відповідне навчання, інструктажі на робочому місці про безпечні методи роботи та з
охорони праці. Ці знання закріплюють, перевіряють у межах навчальної програми. Проведення ,
інструктажу з техніки безпеки оформляють у журналі.

1.2      Небезпечність у роботі:

.-пошкодження рук, тіла під час роботи несправним інструментом; -пошкодження рук, тіла при запилюванні без застосування пристроїв.

1.3.   Виконуйте тільки роботу, яку доручив керівник, учитель.

2.Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1.Одягніть спецодяг, застебніть його на всі ґудзики, заховайте волосся під головний убір. 2.2.Перевірте наявність інвентарю (щітки, совка), справність верстака (затискні: коробки, упор для пиляння, затискні клинки, пристрої для креслення).

2.3.Розкладіть на верстаку інструменти індивідуального користування у порядку, встановленому учителем. Все зайве приберіть.

2.4. Без дозволу учителя до роботи не приступайте.

3.Вимоги безпеки під час роботи

3.1.   Надійно закріпіть матеріал, що обробляється, (деревину) у затискачах верстака.

3.2  Користуйтесь тільки справним, добре налагодженим  наточеним інструментом.
Використовуйте, інструменти тільки за призначенням.

3.3       Працюйте лучковою пилкою тільки після того, як;

переконаєтесь, що полотно добре розведено і надійно закріплене, тятива забезпечує необхідний його натяг.

3.4.  Працюйте справним стругальним інструментом. Розщеплені частини стругів негайно
замінюйте. Ручки інструментів повинні бути зручними для роботи.

3.5.  Технологічні операції (пиляння, обтісування, довбання, свердління, з'єднування деталей)
виконуйте на верстаку у відповідних місцях, використовуючи пристрої, підпори, підкладні
дошки.

3.6.  Прибирайте стружку, відходи. Своєчасно повертайте учителеві інструмент загального
користування.

3.7.  Не_відволікайтесь під час роботи, стежте за правильністю прийомів.

3.8.  Готуйте і підігрівайте клей тільки під наглядом учителя в ізольованому від майстерні і добре
вентильованому приміщенні.

3.9.  Не користуйтесь у майстерні відкритим вогнем та електронагрівником.

3.10.  Під час запилювання використовуйте напрямляч для опори полотна інструмента.

3.11.  Очищайте струги (рубанок, фуганок) від стружок дерев'яними клинами.               :

3.12.  У Випадку псування інструменту під час роботи негайно замініть його.

4.Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1.Залишки матеріалів, незакінчені вироби здайте учителеві.

4.2.  Перевірте стан інструментів і поскладайте їх.

4.3.  Приберіть робоче місце, користуючись щіткою. Не здувайте стружку і не змітайте її рукою.

4.4.  Перевірте наявність та справність всіх деталей верстака.

4.5.  Приведіть себе у порядок.

4.6.  Виходьте з майстерні тільки з дозволу учителя.

5. Вимоги безпеки у аварійних ситуаціях

5.1. У випадку отримання травми, при виявленні несправностей під час роботи припиніть роботу і повідомте про це вчителя.

Завідуючий майстернею

Категорія: Методичні рекомендації | Додав: ROM@N (30.11.2011)
Переглядів: 4125 | Коментарі: 6 | Теги: Інструкція з техніки безпеки | Рейтинг: 5.0/1
1 weharty