15 фактів про філософів - 3 Квітня 2012 - Школа
Головна » 2012 » Квітень » 3 » 15 фактів про філософів
15 фактів про філософів
1. "Я знаю, що нічого не знаю", - широко відомий вислів Сократа. Окрім нього Платон зафіксував іншу його фразу: "Я завжди говорю, що я нічого не знаю, окрім хіба однієї зовсім невеликої науки - еротоманії (науки про любов). А в ній я страшенно сильний".
2. Платон був не лише філософом, але і олімпійським чемпіоном. Двічі він вигравав змагання по панкратиону - суміші боксу і боротьби без правил.
3. Італійському філософові Кардано увижалося, що за ним шпигують усі уряди, а м'ясо, яке йому подавали, спеціально просочували воском і сіркою.
4. Про Монтескье розповідали, що на підлозі у столу, де він займався, можна було помітити поглиблення від постійного сіпання ніг.
5. Руссо примушував свій мозок працювати інтенсивніше, стоячи на під палючим сонцем з непокритою головою. Фрідріх Шиллер, працюючи над своїми творами, завжди тримав ноги в холодній воді.
6. Дені Дідро забував дні, місяці, роки і імена близьких людей.
7. Артур Шопенгауер шаленів і відмовлявся платити в готелях по рахунках, якщо його прізвище було написане через два «п».
8. Учні старогрецького філософа Платона одного разу попросили його дати визначення людини, на що той відповів: "Людина є тварина на двох ногах, позбавлена пір'я". Проте після того, як Діоген Синопский приніс в Академію обскубеного півня і пред'явив його в якості платонівської людини, Платону довелося додати до свого визначення: "І з плоскими нігтями".
9. Королеві Франції Марії-Антуанеті приписують фразу "Якщо у них немає хліба, нехай їдять тістечка"!, яку вона нібито вимовила, дізнавшись, що селяни голодують. Але уперше цю фразу записав Жан-Жак Руссо ще до народження Марії-Антуанети. Мабуть, її сказала якась інша королева або принцеса, але хто саме, однозначної відповіді немає.
10. Після смерті Платона в 347 до н. э., Арістотель став наставником синові короля Македонії, майбутньому Олександр Великому.
11. Молода людина запитала Сократа:
- Мудрець, скажи, одружуватися мені чи ні.
- Вчиняй як хочеш - все одно пошкодуєш.
12. Сократ глибоко зневажав розкіш, вважаючи, що цінно тільки те, що необхідно для життя.
13. Достовірно відомо, що в 399 році до н. э., коли Сократу було близько 70 років, він був засуджений, засуджений до смерті і страчений.
14. Першим відомим годинником був сонячний, який пішов від гномона. Але у сонячного годинника є один істотний недолік - їм потрібне сонце, тобто якщо похмуро або ніч, він не може використовуватися. Тому у Вавілоні (чи Єгипті - учені не можуть визначити точно) в XVI столітті до нашої ери була придумана клепсидра - водяний годинник. Облаштування клепсидри надзвичайне просте - вода крапала через отвір, а на склі по відмітці можна було дізнатись котра година. Великий Платон на основі клепсидри створив будильник - витікаюча вода стискала повітря в нижній місткості в якій був запобіжник. При певному тиску запобіжник відкидався і стисле повітря спрямовувалося у фігуру флейтиста, проходячи через флейту він викликав різкий звук, який будив учнів Платона, закликаючи їх на заняття.
15. Найперша колекція, описана в науковій праці, належала Арістотелю. Арістотель був завзятим колекціонером, що зібрав і описав велику кількість рослин з багатьох країн. Основним постачальником його колекції був Олександр Македонський.
Категорія: Цікаво знати | Переглядів: 478 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1